בסרטון זה ניתן לצפות בהדגמת טיפול של טווינא בילדים

טיפול זה ניתן לבצע לתינוקות מגיל לידה ועד ילדים בני 6-7.
הטכניקות המוצעות בסרטון מתאימות למצבי מחלה אשר מתוארים ברפואה הסינית כ"מחלת חיצון". פלישה של רוח-קור מבחוץ אל תוך הגוף, אותה "רוח" פוגעת בעיקר בחלקים העליונים של הגוף ועלולה להציג מגוון סימפטומים כגון: תחושה כללית לא טובה, נזלת שקופה/בהירה, חולשה, עלול להיות מעט שיעול, חום מדיד נמוך, כאב ראש ושרירים ורתיעה מקור.

הטווינא יעילה במיוחד למצבי מחלה כגון אלו אם מבוצעת ממש מרגע הופעת הסימפטומים הראשונים. במקרים אלו אפשר להביא לשיפור במצבו של הילד/ה תוך טיפול אחד או שניים אפילו, באם מבוצעים עוד באותו יום. ההמלצה היא לחזור על הטיפול כפי שמתואר בסרטון כל כמה שעות עד להטבה. לאחר העיסוי בטווינא ניתן לראות שיפור במצב רוחו של הילד ובתחושה הכללית, רצון לאכול משהו קל, לעיתים ירידה מועטה בחום המדיד והפגה בסימפטומים השונים.

 

בטיפול המוצע בסרטון ישנן טכניקות שונות המבוצעות ברצף, כל אחת יש לבצע למשך כדקה-עד שתי דקות. 
עוצמת השיפשוף נעימה, מעט יותר מליטוף אך לא לחיצות עמוקה. יש לשמור על לחץ אחיד, כיוון מדוייק וריתמיות המקצב. 
תנועות השפשוף מבוצעות בכיוון אחד כפי שמתואר,
לעומתן תנועות העיסוי של הנקודות השונות מבוצע ללא עזיבת המגע וללא הרמת האצבע.

בתחילת הסרטון מודגמות תנועות באיזור המצח ומאחורי האוזניים, תנועות אלו מטרתן להרגיע, להפיג כאבים, "לפתוח פתחים" ולשפר סירקולציה מקומית של דם ולימפה (מאחורי האוזן בעיקר).
בהמשך מבצעים שלוש טכניקות שונות בגב כף היד, לבנים משתמשים בכף יד שמאל ולבנות בימין, גב כף היד מדמה באופן מסויים את גבו של הילד והתנועות משמשות להנעה והפעלה של הצ'י המגן, פתיחת הנקבוביות לצורך הזעה ושחרור הפתוגן וחימום היאנג.
התנועה הראשונה היא עיסוי של שתי נקודות יחד, במרווחים בין העצמות 2+3, 3+4 בחלק המרוחק יותר.
התנועה השניה היא עיסוי של מרכז גב כף היד
התנועה השלישית היא עיסוי נקודה במרכז הקפל החיצוני של פרק כף היד.
לאחר מכן מודגמות שתי תנועות המבוצעות בשפשוף של שני קווים שונים באמה, הקו הראשון נמתח על פנים האמה מבסיס האגודל לכיוון הקפל במרפק בצידו החיצוני יותר,
הקו השני נמתח על פנים האמה במרכזה, מהקפל של פרק כף היד לקפל המרפק.

בחלק הבא מתוארות שתי טכניקות שמיוחסות אליהן יכולת להוריד מעט חום מדיד, הראשונה תנועת שפשוף בצורת פרסה בפנים כף היד, שפשוף על קו הנמתח מבסיס הזרת לכיוון שקע בין אצבעות 2+3,
התנועה השנייה המבוצעת עם מים, שפשוף כף יד מלאה של המטפלת על פנים כף היד של הילד בתנועת משיכה החוצה ו"סחיטה" בין שתי כפות ידי המטפלת של כף ידו של הילד כלפי מעלה.
לפיכך אם אין חום מדיד כלל ניתן לדלג על שתי הטכניקות האחרונות שתוארו.

בסיום מודגמת טכניקה של שימוש בגוואשה, מחזיקים כף או מכסה של צנצנת בקצות האצבעות ומשפשים על הבגדים בעדינות כלפי מטה מספר פעמים בקווים שונים, קו האמצע (מאוד מאוד בעדינות), שני קווים לצידי עמוד השידרה על רום השריר (אחד מכל צד) ועוד שני קווים בגבול הפנימי של שתי עצמות השכם. ניתן לראות פסים אדומים עדינים על הגב לאחר מכן. מטרת הטכניקה היא להוריד חום.

מטפלים ברפואה סינית הרוצים ללמוד לטפל בטווינא בילדים

לחצו כאן

לרשימת מטפלים אשר מוסמכים לטפל בילדים בטווינא

לחצו כאן

לקריאת מדריך הסביר כיצד לטפל בשיעולים וצפצופים בטווינא

לחצו כאן

לקריאת מדריך המתאר כיצד להוריד חום בילדים בטווינא

לחצו כאן
השארת תגובה